MINI Prague Cup poprvé

Ve dnech 2. a 3. května proběhl první ročník turnaje MINI Prague Cup. MINI Prague Cup je menší sourozenec již tradičního mezinárodního turnaje Prague Cup, který pořádá pražský tým Jaguars a koná se každé dva roky. V loňském roce se ho účastnilo dokonce 12 týmů z celé Evropy. Jelikož letošní rok není na mezinárodní turnaje tak bohatý, i kvůli konání Mistrovství světa v EWH v srpnu v Mnichově, rozhodli jsme se uspořádat alespoň malý turnaj s možnou mezinárodní účastí. Od začátku jsme plánovali účast čtyř až šesti týmů. Nakonec se našeho tak trochu komorního, a i proto cenově příznivého, turnaje zúčastnily čtyři týmy – tři z Čech a jeden z Německa. Jaguars Praha, New Cavaliers Praha, Indians Plzeň a Ballbusters Würzburg sehráli vzájemné zápasy ve Sportovní hale Radotín, která se stala již tradičním dějištěm našich turnajů. Vzhledem k počtu týmů jsme si mohli dovolit zápasy 2x15 minut každý s každým v rámci jediné základní skupiny. Tyto zápasy se odehrály v pátek a v sobotu pak proběhlo play-off a závěrečné boje o celkové umístění.   První zápas turnaje se odehrál mezi Indians a Jaguars. A utkání to bylo jednoznačné. Stanislav Cimpa ukázal velkou střeleckou chuť, když vstřelil hned 13 gólů a u dvou asistoval. Denis Goll se prosadil dvakrát, ale asistoval hned sedmkrát. Iva Zemková si připsala jednu asistenci. Na straně soupeře se třikrát prosadil Jan Vaněk a jednou Michaela Charvátová. Vyhráli jsme 15:4. Ve druhém zápase dne se utkal tým Ballbusters, se kterým se ještě nikdo z nás nepotkal, s New Cavaliers. Kavalíři nakonec německý tým porazili 5:1, ale Ballbusters předvedli, že mají dobrou obranu a hráče, kteří jsou schopni udržet balón na holi po velmi dlouhou dobu. New Cavaliers pokračovali ve svém vítězném tažení i v dalším zápase – pro nás bohužel, protože hráli proti nám. Vedli už v první polovině, kdy se nám podařilo vstřelit jen jednu branku. I když Stanislav Cimpa přidal ještě dva góly v druhé půlce, Kavalíři nás přestříleli 8:3. Další zápas byl o poznání napínavější a výsledek těsnější. Indians se utkali s Ballbusters. Oba týmy ukázaly, že jsou na velmi podobné výkonnostní úrovni. Týmy se přetahovaly o vedení až nakonec vyhráli Indians 4:3. V předposledním zápasu dne jsme se s Ballbusters utkali my. Zpočátku byl zápas spíše v naší režii, ale pak se Stanislavu Cimpovi porouchalo kolo a zbytek zápasu nemohl jezdit, takže ho strávil před naší bránou. Pečlivá hra soupeře toho dokázala využít. Standa dal jeden gól s asistencí Ivy Zemkové a Denis Goll dal góly dva. Druhý Denisův gól byl z penalty, která byla soupeři odpískána v čase 29:46. Právě toto trestné střílení rozhodlo o konečné remíze 3:3. Na soupeřově straně skórovala Sandra Steiner a Sven Haas. V posledním utkání dne se potkali New Cavaliers s Indians. Kavalíři začali vlažněji se sestavou méně zkušených hráčů a to dalo šanci Indiánům dostat se do vedení. Ale závěr utkání si už Kavalíři pojistili a vyhráli 7:5. New Cavaliers tak vyhráli základní skupinu. Druzí byli Jaguars, třetí Indians a čtvrtí Ballbusters. Soupeři pro play-off tak byli jasní – Jaguars a Indians a New Cavaliers a Ballbusters. Vítěze obou zápasů čekal boj o první místo. Sobotní den zahájil zápas New Cavaliers a Ballbusters a opět New Cavaliers vyhráli celkem jednoznačně 8:3. Pak už přišel na řadu náš play-off zápas s Indians. Vše vypadalo dobře až do chvíle, kdy se Denis Goll převrátil na bok před soupeřovou bránou. Kromě rány do hlavy, zničených brýlí a rozseknutého očního víčka mu bohužel pás způsobil zlomeninu krčku stehenní kosti, jak ukázalo vyšetření v nemocnici, kam ho odvezla záchranka. Všemi to otřáslo, ale zápas pokračoval. První půlku jsme těsně vyhráli 4:3. Všechny branky vstřelil Stanislav Cimpa. Za Indiany skórovala dvakrát Michaela Charvátová a jednou Jan Thenot. Druhá půlka byla už jednoznačnější, když Stanislav Cimpa přidal dalších pět gólů a soupeř jen jednu, jejímž autorem byl Jan Vaněk. Iva si připsala tři asistence a Honza jednu. Vyhráli jsme tedy 9:4. Po krátké pauze tak začaly zápasy o konečné umístění. V duelu Indians a Ballbusters se rozhodovalo o třetím místě. Zápas byl opět napínavý a vyrovnaný a skončil opět těsně 4:3 pro Indians. A pak už přišlo finále mezi Jaguars a New Cavaliers. A tentokrát to byl úplně jiný zápas než páteční střetnutí v základní skupině. Teď šlo o zlato a nám chyběl Denis Goll v základní sestavě. Hra byla ale velmi vyrovnaná a napínavá. Skóre otevřel Václav Uher z týmu New Cavaliers už ve třetí minutě a po proměněné penaltě Jana Horáka a dalšímu gólu se Kavalíři dostali do pohodlného vedení 3:0. Až ke konci první půlky se Honzovi Hašlarovi podařilo snížit na 3:1. Honza se ale rozstřílel a na začátku druhé poloviny dal dva góly a skóre se tak vyrovnalo na 3:3. Pak ovšem zas zaúřadovali Kavalíři a po trefách Václava Uhra a Tomáše Suchého se opět dostali do dvoubrankového vedení. To ovšem netrvalo dlouho, protože za půl minuty se opět trefil Honza Hašlar. Když se dvakrát po něm trefil Stanislav Cimpa, dostali jsme se dokonce do vedení 6:5 na začátku 26. minuty zápasu. Na konci 26. minuty však Václav Uher vyrovnal a celkové skóre zpečetil ve 27. minutě Jan Horák. Jaguars už zareagovat nestihli a tak New Cavaliers vyhráli těsně 7:6. První ročník MINI Prague Cupu 2014 tak vyhráli New Cavaliers Praha. Jaguars Praha obsadili druhou příčku před třetími Indians Plzeň.

rubrika: Literární tvorba